DendroLight ® - Dom Serwis. Bejce, lakiery i kleje do drewna, panele DendroLight

Idź do spisu treści

Menu główne:

DendroLight ®

Panele DendroLight ®

Panele DendroLight ® rewolucjonizują produkcję mebli, drzwi, schodów oraz elementów dekoracyjnych i budowlanych w różnych rejonach Europy i Świata. W Polsce jeszcze mało znany ale zdobywający coraz większą rzeszę zwolenników ze względu na ich zalety.

DendroLight® warstwa środkowa  jest bestsellerem głównie używanym do produkcji paneli warstwowych, drzwi i produktów stolarskich. Zredukowana waga i ogromna stabilność najlepiej opisują ten materiał. DendroLight® warstwa środkowa może być oklejana litym drewnem, sklejką, MDF, HDF i każdym innym materiałem używanym w przemyśle panelowym. DendroLight® warstwa środkowa jest wykonana z unikalnego profilu świerku, sosny lub osiki, sklejonych prostopadle, formując bloczek - DendroLight® warstwa środkowa, który w dalszej obróbce jest taśmowo rozpiłowywany na arkusze warstwy środkowej. Unikalna technologia profilująca DendroLight® redukuje wagę drewna litego o 40% osiągając jedynie 250 kg/m3 i minimalizując napięcia wewnętrzne drewna.
Unikalne procesy klejenia, tłoczenia i nacinania gwarantują stabilność, jednorodność i sztywność wymiarów materiału. Wartości te są uzupełnieniem wielkiej wytrzymałości w procesie składania materiału.
Główne zalety produktu to:
- zredukowana waga (260 – 300 kg/m3)
- niskie właściwości puchnięcia (0,5%)
- niska zawartość kleju (3 – 4%)
- obniżenie kosztów logistycznych i magazynowania
- łatwa obróbka
- zastosowanie konwencjonalnych narzędzi
- CO2 neutralny ++
Formaty płyt DendroLight® warstwa środkowa:
Długość: 2100 / 3000mm
                                                       
            Szerokość 650 / 600mm lub z żebrami 504 / 570mm
                                                        
           Grubość: 14, 17, 19, 22, 31, 32, 36, 42, 52, 60 mm                                                                                

DendroLight® 3-warstwowy panel jest to lekkiej wagi płyta z drewna litego z unikalną warstwą środkową DendroLight® włożoną pomiędzy dwa podkłady. Panele dostępne są z podkładami ze sklejki i MDF. Mają szerokie zastosowanie w produkcji mebli i elementów dekoracyjnych. Unikalna struktura warstwy środkowej pozwala uniknąć puchnięcia włókien równoległych i nacisku na podkłady, w ten sposób redukując puchnięcie w grubości panelu i zapewniając stabilność powierzchni.
Główne zalety materiału:
- Zredukowana waga 360 – 477 kg/m3, nawet z takimi podkładami jak HDF
- Wysoka stabilność i jednorodność powierzchni. Bardzo ważne dla paneli o gładkich i błyszczących powierzchniach   
  jak laminaty HPL, forniry itd.
- Niskie właściwości puchnięcia - do 0,5% w zależności od grubości i rodzaju podkładu
- Brak napięć wewnętrznych - napięcia tylko dla podkładu.
- Dobre właściwości utrzymywania elementów łączących - powierzchnie - 760 - 950 N/mm2  a bok (nieobrobiony) 530 - 560 N/mm2
- Zmniejszenie kosztów logistycznych i magazynowania - ze względu na zredukowaną wagę materiału.
- Łatwa obróbka - zastosowanie konwencjonalnych narzędzi
DendroLight® panel 3- warstwowy jest doskonałym wyborem dla konstruowania mebli i szerokiego zakresu elementów do dekoracji wnętrz. Ze względu na jego lekkość, wytrzymałość i jednorodność panel doskonale nadaje się do powierzchni biurowych, modułowych szafek kuchennych i systemów półkowych tak silnych, że mogą być użyte jako konstrukcje nośne. Panel może być fornirowany przy pomocy wszelkich rodzajów materiałów, pozwalając na niezliczone możliwości projektanckie.
Nie ma potrzeby używania specjalnego sprzętu do obróbki 3-warstwowych paneli DendroLight®. Mogą być obrabiane tak łatwo jak sklejka, MDF lub HDF. Cięcie, oklejanie, nawiercanie i szlifowanie paneli 3-warstwowych DendroLight® mogą być wykonywane poprzez użycie tradycyjnych narzędzi. Oklejanie krawędzi panelu musi być wykonywane przez odpowiednie narzędzia. Oklejanie krawędzi zaleca się wykonywać przy pomocy PUR, hot-melt lub kleju PVAc.
Formaty paneli 3-warstwowych to 2800x 2070 przy podkładach HDF i MDF,
                                                       2440x 1220 przy podkładach ze sklejki 4 mm lub 6,5 mm
Grubości paneli 3-warstwowych z okładziną MDF: 20, 25, 30, 40, 44, 50, 54, 60 mm
Grubości paneli 3-warstwowych z okładziną ze sklejki 4 lub 6,5 mm: 25, 30, 40, 44, 50, 54, 60 mm

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego